Cloud Server Nedir ve Avantajları Nelerdir ?

4 June 2017

444VP Cloud Server Nedir? ve Avantajları Nelerdir ? Bulut bilişimin avantajları hakkında küçük bir video hazırladık. Sizde Cloud Server teknolojisi size ne gibi avantajlar sağlayacak derseniz, videoyu mutlaka izlemelisiniz.

Sunucu Sanallaştırma

Sunucu sanallaştırma işlemleri ile mevcut fiziksel sunucularda %80 e varan performans artışı görülmektedir. Bu işlem ile x86 sunucuların gerçek kapasitesi ortaya çıkarak arka planda birden fazla işletim sistemi ile kullanım olanağı sunmaktadır. Ek olarak Vmware ile sermaye ve işletim maliyetlerinde %50 oranında bir azalma meydana gelmektedir.

Ağ Sanallaştırma

Ağ sanallaştırma sayesinde yazılımdaki bir ağı yeniden üretilmektedir.Sanallaştırılmış bir ağ; fiziksel bir ağ ile eş özelliklerin yanında hızlı tedarik , kesilmeyen dağıtım ve otomatikleştirilmiş bakım ve onarım imkanı da sunmaktadır.

Masaüstü Sanallaştırma

Masaüstü sanallaştırma yöntemi ile mevcut PC ler üzerindeki performansta gözle görülür bir artışın yanında; beraberinde gelecek ağ sanallaştırması sayesinde dışarından erişim izni verilebilmektedir.

Uygulama Sanallaştırma

Veritabanı, ERP, CRM, e-posta, ortak çalışma, Java ara yazılımları gibi daha pek çok uygulama sanallaştırma teknoljisi ile tek bir alanda bir araya getirilerek yüksek performanslar elde edilebilmektedir. Otomatik bakım ve ek uygulamalar sayesinde kolay ve otomatik yedeklenebilen sistemler olması nedeniyle veri kaybını en aza indirmektedir.
Depolama Sanallaştırması : Depolama alanı olarak ek donanım teminine gereksinim olmadan uygulama yedeklerinizin tutulmasına olanak tanımaktadır.